• (0212) 571 12 65
  • Güneş İş Hanı No:10 Kat:4 D:19 Bakırköy

 Boya- İzolasyon

Yaşadığımız ve gün içerisinde çevremizde karşılaştığımız tüm binalar, belirli standartlarda boya ve izolasyon uygulamalarına ihtiyaç duyarlar. Dış cephe izolasyon uygulaması yaptırılan bir bina hem ısı hem ses hem de rüzgar yalıtımına sahip olmaktadır. Bununla beraber uygulanan dış cephe mantolama ile birlikte boyanarak daha estetik ve güzel görünümlü binalar elde edilmektedir. Bu yalıtım ve boyama sayesinde önemli derecede enerji tasarrufu sağlanmaktadır.

Dış Cephe Boya-İzolasyon Uygulamalarında İş Güvenliği

Dış cephe boyamada dikkat edilmesi gereken konuların başında işçilerin güvenliği gelmektedir. Dış cephede çalışma yapılabilmesi için gerekli olan merdiven veya iskele işçi sağlığı ve iş güvenliği için oldukça önemlidir. Varna yapı, müşterilerine sunduğu kaliteli boya ve işçilik hizmetleriyle dış cephelerinizi özenle boyayan kurumsal bir firmadır. Varna yapı ile dış cephe boya-izolasyon işlemlerinizi güven içinde yaptırabilir, profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Dış Cephe İzolasyon Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Ev ve iş yeri sahipleri yaşam alanlarında dış cephe boya-izolasyon yaptırmakta ve bu işlemlerin pek çok faydasından yararlanmaktadır. Bu faydaların belli başlıları şöyle özetlenebilir:

– Yazın sıcağını ve kışın soğuğunu dışarıda tutar. Binada etkili bir yalıtım için kritik önem arz eden ve mutlaka yapılması gereken uygulamalardır.
– Trafik gürültüsü, sokak gürültüsü gibi birçok ses kirliliği kaynağından bina içerisini korur ve izole eder.
– Rutubet, nem kavramlarını hayatlarımızdan çıkartan uygulamalardır.
– Rutubet ve nem kavramlarının yanında binaları etkileyen dış etmenlerden biri olan rüzgarı da binaların dışında tutan izolasyon işlemleridir.
Tüm bu özellikleri ile dış cephe izolasyonun mutlaka yaptırılması gerekmektedir.

Boya- İzolasyon Fiyatları

Yapılan işlemin niteliğine, boyama ve izolasyonda kullanılan malzemelerin cinsi, adedi ve markasına, uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne bağlı olarak dış cephe boya-izolasyon fiyatları değişiklik göstermektedir. İhtiyaç duyduğunuz kaliteli dış cephe boya ve izolasyon uygulamaları için en uygun fiyat seçeneklerini öğrenmek için tek yapmanız gereken www.varnayapi.com sitesini ziyaret etmek.

Dış Cephe Boya ve İzolasyon Nasıl Uygulanmalı?

Gittikçe yükselen, yükseldikçe erişimi zorlaşan binalara dış cephe boyası ve izolasyon yapılırken çok sayıda zorluk ile karşılaşılabilir. Bu zorluklar özellikle iskelet kurulumu gerekebileceğinden hem maddi hem de manevi olarak büyük külfetler oluşturabilmektedir. Günümüzde bu uygulamalar manlift ismi verilen makaslı platform araçları vasıtası ile yapılmaktadır. Ayrıca sepetli vinç platform olarak adlandırılan araçlar sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde bu işlemler uygulanabilmektedir.

Dış Cephe Boya Maliyeti Nasıl Azaltılır?

Dış cephe boya maliyetini azaltmak için öncelikle en uygun dış cephe boyasının seçimi önem kazanmaktadır. Dış cephe boyası seçiminde kaliteli ve garantili boya markaları arasından tercih yapılmalıdır. Dış cephe son kat boyasından önce ise mutlaka dış cephe astarı kullanılmasına dikkat edilmelidir. Dış cephe bakımının dış cephe boya maliyetlerini azaltmak için her yıl düzenli olarak yapılması önerilmektedir. Böylelikle genel bir dış cephe boya işlemi yaptırmaktan da kurtulmanız mümkün. Topraktan gelen nem ve rutubetin kesilmesi de yapılması gereken işlemler arasındadır.

Çatıdan gelen yağmur suları da dikkate alınması gereken konular arasında yer almaktadır. Çatıdan aşağıya doğru inen yağmur suyu tahliye borularında kırılma ve çürüme görülen alanlar olabilir. Öncelikle bu istenmeyen durumların görüldüğü yerler doğru bir şekilde tespit edilmeli akabinde kırık ve çürüme olan alanların onarımı, değişimi ve gerekli görülmesi halinde komple yenilenmesi işlemleri gerçekleştirilmelidir. Tüm bu sıralanan hususlar dış cephe boya maliyetlerini önemli ölçüde azaltan durumlardır. Bu hususlara dikkat edilmesi bütçeleri kesinlikle olumlu yönde